ile waży żeberko grzejnika żeliwnego

blog4you - wymiana, przejmowanie i oddawanie niechcianych portalów

Temat: cosmo nova retting znacie?
:lol: czakuz. A wszystko zaczęłó się od Twojej uwagi

Grzejnik grzejnikowi nierówny. Gdyby tak było, po co byłoby wymieniać żeliwne żeberka na nowsze typy grzejników.

Przy porównaniu różnych typów grzejników płytowych akurat kierowałbym się ich wagą- porównując takie same typy wziąłbym cięższy - gdyż jest zrobiony z nieco grubszej blachy. Ma to wpływa na jego trwałość - a różnice w ostatecznej masie całkowitej (grzejnik + woda) są do zaniedbania.
Druga cecha porównawcza to dynamika grzania - jeśli cecha ta wynika ze sposobu cyrkulacji wody w grzejniku - wybrałbym grzejnik dynamiczniejszy.
Gdybym miał zdecydować się na płytę... wybrałbym grzejnik Kermi.
Potężna konkurencja pomiędzy płytowcami produkowanymi w Polsce, zmusza je do manipulowania technologią dla oszczędności.
I Cosmo i Purmo są produkowane w Polsce...........................

Różnice w masie całkowitej (grzejnik + woda) pomiędzy grzejnikami wodnymi różnych typów są kilkukrotne. Chyba nikt nie powie, że równie precyzyjnie zadziała instalacja, w której grzejniki wraz z wodą ważą 600 kg, wobec tej, w której grzejniki wraz z wodą waża ogólem 80kg? :roll:
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=110795Temat: Trochę na ludowo, trochę po góralsku :)

Jeśli pozwolicie, chciałabym jeszcze zapytać o sposób zamocowania legarów:

Są wetknięte w ścianę, czy osadzone pod tynkiem na blachach?
Pytam dlatego, że nasi spece w pierwszej wersji mieli osadzać nasze bezpośrednio w ścianach i nawet zaznaczyli podcięcia. Potem zmienili opcję i chcą umocować legary na metalowych kątownikach, które później zatynkują.
Bardziej podoba mi się pierwszy sposób, ale czy jest lepszy?

Wydawało mi się, że czytałam już o tym przecudnym zlewie:

gdzie go kupiliście i jakiej jest marki, ale... chyba mi się wydawało, bo teraz nie mogę znaleźć tej informacji ;)

I jeszcze pytanie o kaloryfer:

Bardzo, baardzo mi się podoba :oops:
Belki (pełnią wyłącznie funkcję ozdobną) były położone w wycięciach w murze jeszcze przed etapem więźby dachowej. To chyba najłatwiejszy sposób zamocowania. Kątowniki można owszem tylko taka belka trochę waży :)

Zlew Villeroy&Boch do kupienia np na www.mentel.com.pl w Bielsku_Białej albo u dystrybutora Dom Bianco.

A grzejnik to nowoczesny żeliwny grzejnik STYL z firmy VIADRUS, do kupienia u mnie :) Czyli w firmie KLIMOSZ gdzie pracuję. Od niedawna mamy je również w zestawach więc instalatorowi odpada skręcanie żeberek na żądany wymiar. Zestawy po 10, 15, 20, 25 żeber. Szerokość jednego żebra 6cm. Moc 70W przy temp. zasilania/powrotu 75/55*C. To wystarcza jeżeli dom jest nowy, docieplony, jeżeli nie to polecam grzejniki KALOR lub TERMO. Wszystko na www.klimosz.pl. W Krakowie mam kilku dystrybutorów, którzy mogą Was obsłużyć. Na północ od Krakowa również ;)

Pozdrawiam!
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=91229


Copyright (c) 2009 blog4you - wymiana, przejmowanie i oddawanie niechcianych portalów | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.